Община Радомир и СУ „Свети Свети Кирил и Методий” организираха конкурс под надслов “140 години Търновска конституция”. Събитието бе организирано под патронажа на г-н. Пламен Алексиев – кмет на община Радомир.

На 23.04.2019 г. в МКИЦ „Европа”се проведе заключителният етап на конкурса.

В присъствието на представители на РУО Перник, Община Радомир, директори на училища, учители, ученици и родители се обявиха попедителите в отделните категории.

Първа награда в категория “Есе” се присъди на Памела Петрова Веселинова – ученичка от IX клас в СУ “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

Поощрителни награди получиха:

Елизабет Христова Найденова и Викторио Олегов Викторов – ученици от IX клас в СУ “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

Първа награда в категория “Доклад” се присъди на:

Ина Валентинова Христова – XII клас ТПГ “Никола Йонков Вапцаров” гр. Радомир

Поощрителна награда за: Милена Валериева Арсенова – VI клас в ОУ “СВ. Иван Рилски” гр. Перник

В категория “Мултимедийна презентация” бяха присъдени следните награди:

Две първи награди;

– за Виктория Венциславова Милчова и Борислав Бисеров Крумов – ученици от XII клас в СУ “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

– за Гергана Божидарова Дяволска и Виктория Венцеславова Иванова от IX клас в СУ “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

Втора награда

Алекс Емилов Апостолов – ученик от XII клас в СУ “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

Трета награда:

Ния Бориславова Боянова – ученичка от VII клас в ОУ „СВ. Иван Рилски” град Перник

Категория „Рисунка”

Две първи награди:

– Божидар Пламенов Любенов – ученик от VII клас в СУ “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

– Виктория Петрова Верчова – ученичка от VI клас от ОУ „СВ. Иван Рилски” гр. Перник

Две втори награди:

– Ивана Иванова Иванова – ученичка от IV клас в НУ „Архимандрит Зиновий” град Радомир

– Никола Григоров Бошняков – ученик от III клас в НУ „Архимандрит Зиновий” град Радомир

Трета награда:

Стефания Диянова Димитрова – ученичка от IX клас в ПМГ „Христо Смирненски” град Перник

Поощрителна награда: на Иван Иванов Иванов – ученик от III клас в НУ „Архимандрит Зиновий” град Радомир

Специална награда на кмета на Община Радомир се присъди на Марти Антонов Кралев – ученик в СУ “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

Специална награда на отдел „Култура, образование, социални дейности и спорт”се присъди на Кристина Любославова Начева от V клас в “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

Специална награда на директора на “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир се присъди на Анна Димитрова Димитрова от VI клас в ОУ „СВ. Иван Рилски” град Перник

Специална награда на клуб „Патриот”се присъди на Цветелина Бориславова Богословова от V клас в “СВ. СВ. Кирил и Методий” гр. Радомир

Предметни награди и грамоти за участие получиха:

Стойчо Василев Методиев – ОУ „Христо Ботев” с. Дрен

Рая Георгиева Георгиева – ОУ „СВ. Иван Рилски” град Перник

Следните ученици от НУ „Архимандрит Зиновий”:

Георги Живков Тончев

София Владимирова Борисова

Николай Георгиев Венчов

Никол Пламенова Димитрова

Мелани Бориславова Лазарова

Иван Александров Йорданов

Наградите бяха връчени от кмета на Община Радомир – г-н. Пламен Алексиев ��$`oS���